Šport, 28.5.24

today28.05.2024

Ozadje
AD

Članska ekipa Mladosti iz Lendave se je v prvi slovenski badmintonski ligi prvi dan tekmovanja uvrstila v polfinale. Drugi dan je v polfinalu Mladost izgubila proti ekipi BK Bit Ljubljana, nato pa je lendavska ekipa igrala dvoboj za tretje mesto in premagala ljubljansko Olimpijo s 3:2. Za Mladost so igrali: Tija Horvat, Nika Fujs, Nejc Šendlinger in Luka Petrič.

Na mednarodnem kajakaškem tekmovanju v Bratislavi je med evropsko mladinsko elito nastopila tudi Hana Bedernjak iz Kajak kanu kluba Mura iz Kroga. Najbolje se je odrezala v B finalu na 500 metrov dolgi progi, kjer je zasedla drugo mesto. V tekmi na 5000 metrov je bila četrta, v A finalu je na 1000 metrov zasedla sedmo mesto.

Hana Bedernjak

V nadaljevanju slovenske lige v hokeju na travi so Lipovci igrali proti ekipi Triglava 4:4. Za Lipovce je dosegel dva zadetka Franc Maučec, po enega pa sta dodala : Dominik Mesarič in Uroš Stanko; za predanovski Triglav so dosegli zadetke: Tadej Mikola 2 ter Sanches Gaston in Domen Dšuban po enega.

Triglav Predanovci

Na atletskem tekmovanju Spomladanski izziv v Mariboru je Pomurski atletski klub Goričko iz Murske Sobote osvojil 4 zlate medalje, dve srebrni in eno bronasto medaljo. Aljaž Vebarič je med pionirji U – 16 zmagal v teku na 100 in 200 metrov. V starostni kategoriji U – 14 je Lan Mertük tekel najhitreje na 60 in 200 metrov. V metu kopja je bil med 16 letniki Izak Hozjan drugi, Veronika Erjavec pa je se je v teku na 200 metrov v kategoriji U – 16 uvrstila na drugo mesto. Zarja Vereš je bila v skoku v daljino v kategoriji U – 16 tretja. Pomurski atleti bodo imeli v soboto prvega junija v Svetem Juriju 21. Rogašovski tek, ki ga pripravlja Športna zveza Rogašovci.