Novice

Šport, 23.5.24

today23.05.2024

Na evropskem strelskem prvenstvu v Osijeku je v disciplini 300 metrov leže s puško velikega kalibra osvojil naslov evropskega prvaka Rajmond Debevec iz ljubljanske Olimpije s 598. krogi. Na 18. mesto se je uvrstil Robi Markoja iz Strelskega društva Štefan Kovač iz Turnišča, ki je zadel 590 krogov.

Robi Markoja

V petek ob 16.30 bo v Stožicah finale slovenskega ženskega pokala Pivovarne Union med Ljubljano in Muro Nono iz Murske Sobote. V Ljubljani je bila v četrtek novinarska konferenca, na kateri je trener soboške ženske nogometne ekipe Vladimir Kokol povedal, da pri soboški ekipi na tekmi ne bo nobenega taktiziranja na poti do pokalnega naslova. Kapetanka Špela Kolbl je dodala, da verjame v borbeno tekmo a upa, da bo tudi pokalna lovorika prišla v Prekmurje.

V prvem kolu vzhodne slovenske lige v vrtnem kegljanju za slepe in slabovidne je na Ptuju v ženski konkurenci moštveno zmagalo Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih iz Murske Sobote v postavi: Silva Mlinarič, Marija Jurančič in Milica Ivanuša. V moški konkurenci je ekipa Murske Sobote v postavi: Anton Gomboc, Silvo Vršič in Danilo Kreslin zasedla četrto mesto, posamično pa je bil zmagovalec Dušan Cigüt iz soboškega društva.

Dušan Cigüt

Društvo za ritmično gimnastiko Murska Sobota je na državnem prvenstvu prve in druge skupine v individualnih sestavah v Ljubljani doseglo odličen tekmovalni rezultat. Med kadetinjami je s kolebnico zmagala Mara Recek, v kategoriji mladink je bila druga Lana Erjavec s kolebnico, tretja s kiji pa je bila Jerca Recek. Med članicami je bila peta s trakom Jana Donko. Soboške tekmovalke bodo sodelovale še na državnem prvenstvu v skupinskih sestavah, ki bo prvega junija v Ljubljani.