Šport, 15.5.24

today15.05.2024

V Avstriji je bilo končano pokalno nogometno prvenstvo za članice. V finalu je Sankt Pőlten premagal ekipo Austrije z Dunaja s 3:0. Prvi zadetek za ekipo Sankt Pőltna je dosegla kapetanka slovenske ženske nogometne reprezentance Mateja Zver, doma iz Gornje Bistrice, ki je bila na tej tekmi izbrana tudi za najboljšo igralko finala.

V Novem mestu sta se v prvi polfinalni tekmi končnice državnega prvenstva v košarki pomerila kluba dveh pomurskih košarkarjev. Ekipa Kansai Helios iz Domžal je v Novem mestu presenetljivo premagala ekipo Krke s 86:70. Za zmagovalno ekipo iz Domžal je dosegel največ točk Jan Copot iz Rakičana in sicer 15, za Krko pa je Niko Bačvič iz Murske Sobote prispeval 4 točke.

Na Muti je bil prvi slovenski TOP turnir v namiznem tenisu za mladinke in mladince. V prvi skupini je zmagala Ema Crnkovič iz puconske Keme Murexina, v 3. skupini med mladinkami pa je bila druga Lana Maučec, prva tako članica Keme Murexina.

Ema Crnkovič zmagovalka

Društvo upokojencev Turnišče je pripravilo pomursko prvenstvo v balinanju za člane. Med osmimi ekipami je zmagalo Društvo upokojencev Lendava, drugi so bili Bakovci in tretje Turnišče. Zmagovalna ekipa Lendave se je uvrstila na finale državnega prvenstva, ki bo v jesenskih mesecih.

V Murski Soboti je bil peti hitropotezni šahovski turnir na katerem je zmagal Štefan Cigan, na drugo mesto se je uvrstil Denis Gjuran, oba sta zbrala po 10 točk in pol, tretji je bil Jože Gruškovnjak z 10.točkami, na četrto mesto se je uvrstil Boris Kovač z 9,5 točkami. Naslednjo šahovsko tekmovanje bodo imeli šahisti 26. maja v gostišču Kuhar – Kosi v Puconcih, kjer bo 3. mednarodni konectedenski šahovski turnir.