Šport, 11.5.24

today11.05.2024

Na mednarodnem teniškem turnirju gluhih športnikov v Murski Soboti je Marino Kegl iz Murske Sobote kot edini slovenski igralec odlično opravil svojo nalogo v prvih dveh kolih ter se z dvema zmagama uvrstil v polfinale soboškega turnirja. V prvem kolu je Kegl premagal Francoza Pierre De Garama s 6:3 in 6:3, v drugem kolu pa je bil boljši še od Poljaka Lukasa Janiczeka dvakrat s 6:0. V polfinalu se bo Marino Kegl pomeril z Madžarom Mathejem Gaborjem. Turnir bo trajal do nedelje.

V 29. kolu prve slovenske mladinske nogometne lige so mladi nogometaši Mure včeraj v Sežani premagali Tabor z 2:0. Zadetka za Muro sta dosegla: Jaka Domjan v 55. in Nal Lan Koren v 59. minuti srečanja. V Veliki Polani je Nafta 1903 gostila ekipo Celja, ki je tretja na lestvici, gostje so bili boljši in zmagali s 3:1. Za Nafto je dosegel edini zadetek Niko Zamuda v 16.minuti, za Celjane pa so zadeli: Jakob Miklavc, Ermal Hemaj in Luka Mladenović. Na lestvici je Mura druga s 60. točkami, Celjani na tretjem imajo 55 točk, Nafta na 15. mestu pa je zbrala 25 točk.

V prvem kolu državne lige v športnem ribolovu za paraplegike na ribniku Marof pri Laškem je ekipa Paraplegikov Prekmurje in Prlekije iz Murske Sobote v postavi: Leon Jurkovič, Silvester Križanič in Venčeslav Bezjak zasedla peto mesto. V posamični konkurenci sta v svojih tekmovalnih sektorjih Leon Jurkovič in Franc Borovnjak zasedla tretji mesti.

Franc Borovnjak

V 2. slovenski rokometni ligi za uvrstitev od 5. do 8. mesta je Arcont v Gornji Radgoni premagal Alples iz Železnikov z rezultatom 26:25. Za Arcont sta največ zadetkov k zmagi prispevala: Niko Nevio Perša 11 in Bojan Šijanec 8, pri Alplesu pa sta dosegla največ zadetkov: Nejc Pokorn 9 in Dejan Kaučič 4.

V 14. kolu moravskotopliške lige v malem nogometu so vodilni Mlajtinci premagali Strehovce kar z 10:2, drugi Tešanovci so premagali Filovce z 11:2, tretje na lestvici Moravske Toplice pa so tekmo z Motvarjevci preložile.