Šport, 21.12.23

today21.12.2023

Ozadje
AD

V Zgornji Kungoti je bil republiški AB turnir za jakostno lestvico Badmintonske zveze Slovenije, na katerem so med 40-imi tekmovalci sodelovali tudi člani Badmintonskega kluba Mladost iz Lendave. Odlična je bila na tekmovanju znova Nika Bedič, ki je odlično opravila svoj nastop, saj je zmagala na A turnirju posamično in v ženskih dvojicah, kjer je bila njena soigralka Vesna Halič iz Kungote. V mešanih dvojicah je Nika Bedič z Žigo Podgorškom iz Medvod zasedla drugo mesto. V moški konkurenci je Nejc Šendlinger iz Lendave na A in B turnirju osvojil drugo mesto posamično in v igri dvojic.

Bedič prva V Kungoti
Nejc Šendlinger, drugo mesto v Kungoti

V Šoštanju je bil finalni turnir državnega prvenstva v moških dvojicah v kegljanju. Naslov državnega prvaka sta na finalni tekmi med 32. dvojicami osvojila Tomaž Žvanot in Matej Lepej iz kranjskega Triglava s 1160 podrtimi keglji. Ljutomerčan Miko Steržaj, zdaj član mariborskega Kontruktorja, je s sotekmovalcem Anejem Kranjcem podrl 1129 kegljev in zasedel 4. mesto. Pomurska kegljača Jani Steržaj in Milan Kovačič iz Radenske sta podrla 1083 kegljev, kar je bilo dovolj za 17. mesto.

Steržaj in Kovačič

V Puconcih sta se na prvem turnirju državnega prvenstva v dvoranskem hokeju pomerili med seboj tudi dve ekipi Moravskih Toplic. II. ekipa članov Moravskih Toplic je premagala I. ekipo Moravskih Toplic z 10:3. Za II. ekipo so dosegli zadetke: Boštjan Puhan 6, Tadej Tivadar 2 ter po enega Aleš Škalič in Jože Kranjec. Za I. ekipo Moravskih Toplic je zadel Filip Bencik dvakrat in Neno Kuzma enkrat.