Španci v drugo boljši, Panvita Pomgrad izpadla po zlatem nizu!

today30.11.2023

Ozadje
AD

Odbojkarji soboške Panvite Pomgrad na povratni tekmi 2. kola pokala Challenge v Španiji niso uspeli nadgraditi presenečenja s prve tekme doma, ko so zmagali s 3:1. Po porazu na drugi tekmi v gosteh s 3:0 je sledil zlati niz, ki ga je ekipa Pamese Teruela pred 1600 gledalci dobila s 15:10 in se veselila napredovanja med 16 najboljših ekip. Pri domačinih je bil najučinkovitejši Argentinec Zelayeta z 18-imi točkami, Mehičan Tellez Rodriguez jih je dodal 16, Španec Ferrández Moles pa 11. Pri Panviti Pomgrad sta Nenad Šormaz in Stefan Mirković dosegla 14, Leonardo Doda pa 8 točk. Sobočani tokrat niso bili blizu igri s prve tekme, ko so uspešno parirali Špancem in prišli na prag napredovanja v naslednji krog. Žal v gosteh praktično nič ni šlo po načrtih in prekmurski odbojkarji so dokaj gladko izgubili vse tri nize v rednem delu in sicer na 17,19 in 20, pa tudi v zlatem nizu niso nudili večjega odpora. Bilo je 15:10. S tem so si priborili napredovanje med 16 najboljših ekip, v naslednjem krogu pa se bodo pomerili z madžarskim Székesfehérvárjem, ki je izložil švicarsko ekipo Näfels.

Prispeval: Tonček Gider