Šport, 22.11.23

today22.11.2023

Danes so na sporedu prve tekme 1/16 finala slovenskega nogometnega pokala Pivovarne Union. V Odrancih je gostoval prvoligaš iz Kopra in premagal domačega pomurskega ligaša s 3:0, ob polčasu je bilo 0:0. Za Koprčane so zadeli Mulahusejnović, Nkada in Osuji. Ob 18. uri bo igrala še lendavska Nafta proti Celju, ostale pomurske ekipe pa bodo igrale od četrtka do nedelje. Že jutri ob 16. uri bo igrala Mura v Šenčurju.

Vir: NZS

V tretji kvalifikacijski nogometni tekmi za evropsko prvenstvo mladih U – 19 leta 2024 je v Elbasaniju v Albaniji reprezentanca Slovenije premagala Albanijo z 1:0, strelec zmagovitega zadetka je bil Lucas Mačak v 48. minuti. Slovenija je igrala na turnirju proti Irski 0:0, Belgiji 1:1, ob koncu pa si je z zmago proti Albaniji pod taktirko selektorja Antona Žlogarja s petimi točkami zagotovila drugo mesto in se uvrstila v elitni del kvalifikacij. V kadru reprezentance sta bila tudi igralca Mure Timotej Brkič in Niko Kasalo.

Od ponedeljska do četrtka bo dekliška nogometna reprezentanca U – 15 na pripravah v Kozjem. Med povabljenimi so tudi igralke Mure None: Lana Kavaš, Nuša Škrobar in Katinka Skaza Pevnik. Selektorka reprezentance je Anja Milenković, v strokovnem štabu reprezentance v Kozjem pa bo sodelovala tudi Nuša Ladinek, ki je trenerka v centrih Nogometne zveze Slovenije.

Na kegljišču Vikenda v Radencih je bilo prvo kolo lige Zveze paraplegikov Slovenije in 30. Magdičev memorial v steznem kegljanju za paraplegike. Moštveno so zmagali Celjani, ekipa Prekmurja Prlekije v postavi: Ludvik Škraban, Marta Janežič, Franc Borovnjak in Ernest Pucko je zasedla četrto mesto. Med veterani je zmagal Ludvik Škraban iz prekmursko prleškega društva, med članicami pa Marija Kerec iz Podravja.  Marta Janežič iz prekmursko prleškega društva paraplegikov je bila tretja.