Šport, 18.11.23

today18.11.2023

Slovenska nogometna reprezentanca je Kőbenhavnu na predzadnji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 igrala proti Danski in izgubila pred blizu 36.000 gledalci, med katerimi jih je bilo 600 iz Slovenije, z 2:1. Edini zadetek je za Slovenijo dosegel Prekmurec Erik Janža v 30. minuti iz prostega strela. Za Dance sta zadela Joakim Maehle v 26. in Thomas Delaney v 54. minuti. Danci so se z zmago že uvrstili na evropsko prvenstvo, Slovenija bo imela popravni izpit v ponedeljek proti Kazahstanu, kjer ne sme izgubiti.

V 7. kolu prve slovenske futsal lige v dvoranskem nogometu je ljutomerski Meteorplast Šic bar gostoval v Sodražici pri ekipi Teh Nutrition Extrem in dosegel neodločen izid 6:6 ,potem ko so gostitelji že vodili s 5:2. Za Ljutomerčane so dosegli zadetke: Alen Ruis in Ante Matan po 2 ter Tim Lipovšek in Aljaž Ruis po enega.

V 9.kolu Sportklub 1/A slovenske odbojkarske lige za člane je na Ravnah Fužinar Sij Metal Ravne premagal soboško Panvito Pomgrad s 3:0. Za soboško ekipo so največ točk zadeli: Stefan Mirković 10, Nenad Šormaz 6 ter Leonardo Doda in Žan Bedrać po 5 točk; pri Fužinarju se je odlikoval Denis Robida s 17.točkami.

V 6. kolu 2. slovenske odbojkarske lige za člane je Ljubljana Vollley premagala Radence s 3:1. Radenčani so zdaj z dvema porazoma še vedno na drugem mestu prvenstvene lestvice.

V 6. kolu 2. slovenske odbojkarske lige – vzhod za članice je vodilna ekipa Vuzenice s 3:0 premagala ekipo Sobote. Na lestvici vodi Vuzenica s 16.točkami, Sobota pa je na 5. mestu zbrala 6 točk.

V 7. kolu prve B slovenske kegljaške lige –  vzhod za članice je Radenska na kegljišču Vikenda v Radencih premagala Šoštanj s 8:0. Za Radensko, ki trenutno vodi na lestvici, so največ kegljev podrle: Cvetka Štiberc 553, Nataša Muršič 517 in Sonja Tibaut 508 kegljev. Pri gostjah je Hermina Dvoršak podrla 462 kegljev.