Šport, 6.11.23

today06.11.2023

Na državnem prvenstvu v dolgem trail teku v Izoli sta tekla dva člana Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote. Na 65 km dolgi progi je Matej Šadl zasedel 5. in Boštjan Cipot šesto mesto, kar je za zahtevno progo in močno konkurenci odličen uspeh.

Boštjan Cipot

Na Ptuju je bil prvi rang turnir Pikado zveze Slovenije v elektronskem pikadu na katerem je sodelovalo 112 igralcev iz 36 klubov. Med pomurski igralci je med člani v prvi ligi zasedel 2. mesto Sebastjan Antolin, med članicami posamično v prvi ligi pa je zmagala Petra Klemenčič. V 3. in 4. ligi je bil Boštjan Osterc drugi, vsi so člani Pikado kluba Top Gun Cleangrad Grlava. Naslednje tekmovanje v pikadu bo od 17. do 19. novembra v Vučji vasi, kjer bo tudi državno prvenstvo v klasičnem pikadu.

Včeraj so imele  dekleta v prvi slovenski nogometni ligi Triglav zdravje  tekmo rednega 11. kola, v katerem so v Bratoncih premagale koprski Gažon kar z 19:0. Za Prekmurke so dosegle zadetke: Lucija Kos in Yana Malakhova po 3, Špela Kolbl, Tinkara Testen, Lea Dolinar, Joseline Matos in Noele Vilčnik po 2 ter Sara Adam, Evelina Kos in Anna Gornela po enkrat. Prekmurke imajo zdaj na lestvici že 9 točk prednosti pred Olimpijo in Ljubljano.

Beltinčani, v 2. slovenski nogometni ligi,  ki jih vodi Damjan Gajser, so v derbiju  16. kroga gostovali pri tretjeuvrščenem Primorju iz Ajdovščine in doživeli tretji prvenstveni poraz. Primorje je zmagalo s 3:1, čeprav so Beltinčani vodili ob polčasu z 1:0. Pred 250 gledalci je za žute zadel Robert Čakš v 7. minuti, za Primorje pa: Mark Gulič v 46., Dušan Ignjatovič v 70. in Luka Jerina v 94. minuti. Ajdovce in Beltinčane zdaj na lestvici ločita dve točki.

Nogometaši Nafte 1903 so v Novem mestu premagali Krko z 2:1, vodili pa so že ob polčasu z 2:0. Junak srečanja pri Nafti je bil z dvema zadetkoma Stjepan Igrec- Zadel je v 35. in 37. minuti, za Krko je bil strelec Tilen Kovačič v 93. minuti. Žal se je na tekmi poškodoval prvi strelec Nafte Stjepan Oštrek, ki je igro zapustil že po 18. minuti tekme, na zelenici pa ga je zamenjal prav strelec Igrec, ki je dosegel svoja prva zadetka v sezoni. Zasedba trenerja Jozsefa Bozsika je na zadnjih osmih tekmah slavila kar sedemkrat

Na lestvici zdaj skupaj vodita Klima Tratnjek Beltinci in Nafta s 33. točkami, a imajo Lendavčani tekmo manj iz 3. kola, ki jo bodo igrali v četrtek 9. novembra doma proti Iliriji.