Šport, 3.11.23

today03.11.2023

V 5. kolu mednarodne košarkarske WABA lige za članice je Cinkarna Celje pred domačimi gledalci premagala beograjski Partizan s 108:50. Za Celjanke je uspešno igrala tudi Blaža Čeh iz Rakičana, ki je v dobrih 28. minutah k zmagi prispevala 15 točk. Na lestvici vodijo Celjanke s tekmo manj pred Partizanom, obe ekipi pa imata po 10 točk.

V zaostalem srečanju 8. kola ženske nogometne lige Triglav zdravje je v soboški Fazaneriji Mura Nona pred 100 gledalci premagala Radomlje Medex s 3:0. Za soboško ekipo so dosegle zadetke: Yana Malakhova v 25. in 35. minuti ter Evelina Kos v 41. minuti srečanja. Na lestvici vodi Mura Nona s 27. točkami pred Olimpijo, ki jih ima 21, tretja Ljubljana je zbrala 18 in četrto Radomlje Medex 14 točk.

V zaostalem srečanju 2. kola pokala Pivovarne Union na območju Medobčinske nogometne zveze Lendava je v Veliki Polani drugoligaška Nafta 1903 pred 300 gledalci premagala člana pomurske lige Polano s 4:1, ob polčasu je bil izid 1:0 za Nafto. Zadetke so dosegli: za Polano Lucian Požgai v 74. minuti in za Nafto: Mihael Rebernik v 55. in 70. minuti ter Zoltan David v 23. in Toni Lun Bončina v 90. minuti srečanja.

Toni Lun Bončina

V predzadnjem 10. kolu Goričke lige v malem nogometu so igrali takole: Dolenci – Carioke Markovci 4:8, Stanjevci – Čepinci 5:1, Domanjševci – Lucova preloženo, Inter Dolič – Srebrni breg Martinje 0:8, Gornji Petrovci – Neradnovci 5:0 in Pizzerija Kučan Križevci – Hajduk Adrijanci 5:4. Na lestvici vodita: Gornji Petrovci in Neradnovci s 27. točkami pred Cariokami, ki so zbrale 21 točk. Na lestvici strelcev vodi: Sašo Gašpar iz ekipe Cariok s 23. zadetki.