Šport, 14.10.23

today14.10.2023

Ozadje
AD

Slovenska nogometna reprezentanca U – 21 je v Achnasu na Cipru v tretji kvalifikacijski nogometni tekmi za nastop na evropskem prvenstvu leta 2025 premagala Ciper z rezultatom 3:0. Dva zadetka za varovance Milenka Ačimovića je dosegel nekdanji igralec Mure Tio Cipot, ki zdaj igra v italijanski Spezii in sicer v 6. in 23. minuti, tretji zadetek je za Slovenijo dosegel David Flakus Bosilj, ki igra na Nizozemskem in sicer v 76. minuti srečanja. Naslednjo kvalifikacijsko nogometno tekmo bo Slovenija igrala v torek 17. oktobra ob 18. uri v soboški Fazaneriji proti reprezentanci Avstrije.

V 2. kolu prve slovenske futsal lige v dvoranskem nogometu je v Ljutomeru Meteorplast Šic bar premagal Dobrepolje z 9:1. Za Ljutomerčane so pred 150 gledalci dosegli zadetke: Adrijan Trstenjak 4, Matic Goznik 2 in Tilen Rajter, Ante Matan in Alen Ruis po enega. Za goste je dosegel častni zadetek Anej Kandić.

V 3. kolu prve B slovenske kegljaške lige za članice je v Radencih Radenska v prekmurskem derbiju premagala Lendavo s 7:1. Za Radensko so največ kegljev podrle: Sonja Tibaut 516, Cvetka Štiblar 485 in Marika Kardinar 484 kegljev; za Lendavo pa: Vida Kovač 494, Jaqueline Steržaj 471 in Gabrijela Kolar Donko 459 kegljev.

V 3. kolu 2. slovenske rokometne lige za člane je Alples v Železnikih premagal soboško Pomurje z rezultatom 35:24. Za Alples je bil najučinkovitejši Gaber Rakovec z 8 zadetki, za Pomurje pa so jih dosegli največ: Julijan Kocan 8, Armin Subašić 5 in Niko Zver 4 zadetke.

V uvodnem kolu nove sezone v 2. slovenski odbojkarski ligi – vzhod za članice je II. ekipa Nove KBM Maribor premagala Lendavo s 3:0, še največ upora so nudile Lendavčanke v Mariboru v prvem nizu, ki so ga izgubile s 25:23.

V Radencih se je v petek začel drugi del elitne državne šahovske lige. Na turnirju nastopajo tudi šahisti Pomgrada iz Murske Sobote, ki so v 4. kolu izgubili proti Impolu iz Slovenske Bistrice s 3,5:2,5. Za Pomgrad je zmagal Štefan Cigan, remizirali pa so Lajoš Sereš, Tomislav Gruškovnjak in Boris Kovač. Mariborski Poligram, za katerega igra tudi Boris Markoja iz Turnišča, je premagal Celjski šahovski klub s 4,5:1,5, pol točke za Mariborčane je prispeval k zmagi ekipe tudi Boris Markoja.

Prispeval: Tonček Gider