Šport, 12.10.23

today12.10.2023

V zaostalem srečanju 10. kola 2. slovenske nogometne lige je Nafta 1903 v Grosupljem pred 150 gledalci premagala Brinje Grosuplje s 3:1. Za Nafto je dosegel dva zadetka Stjepan Oštrek in enega Toni Lun Bončina; za gostitelje je dosegel vodilni zadetek že v prvi minuti Jure Perger. Nafta je zdaj s 23. točkami na tretjem mestu, Beltinčani vodijo na lestvici s 26. točkami. V nedeljo ob 15.uri bo Nafta v Lendavi gostila ekipo kranjskega Triglava.

V Mariboru je bilo moštveno finale prvenstva osnovnih šol v atletiki. Na finalu sta sodelovali dve osnovni šoli iz Pomurja. Med učenci je Osnovna šola Gornja Radgona zasedla med 18 šolami 10. mesto, posamično je bil najboljši Marko Maltarič v metu vorteksa, ki je zasedel 5. mesto. Med učenkami je bila Osnovna šola I Murska Sobota 14., posamično pa se je Mia Meznarič v teku na 60 metrov uvrstila na 2. mesto.

V zadnjem srečanju jesenskega dela prvenstva v slovenski ligi v hokeju na travi za dekleta so Lipovci igrali proti Moravskim Toplicam 2:2. Za Lipovce sta dosegli zadetka: Maja Legen in Ana Vegič, za Moravske Toplice pa sta bili strelki: Vita Ošlaj in Lara Črnko. Lipovska dekleta so jesenski del končala brez poraza.

Na zadnjih dveh kolesarskih dirkah letošnje sezone so bili znova uspešni kolesarji Kolesarskega kluba Tropovci. Na 9. pokalu za nagrado Občine Straža se je najbolje uvrstila Maša Žalig, ki je med deklicami kategorije B na 9,6 km dolgi progi bila tretja.

Maša Žalig na tretjem mestu

Kolesarski klub Rog pa je v Ljubljani pripravil kolesarsko dirko z naslovom 23. velika nagrada »Avto mojster«, kjer so bili prav tako med udeleženci tropovski kolesarji. Četrti mesti, blizu medalje, sta osvojila med mlajšimi mladinci Bor Berlak in Maša Žalig v kategoriji deklic.