Šport, 12.9.23

today12.09.2023

Na koprski Bonifiki je slovenska nogometna reprezentanca U – 21 v kvalifikacijski tekmi za evropsko prvenstvo leta 2025, ki bo na Slovaškem, izgubila proti Franciji, ki je zmagala z rezultatom 4:0. V prvem polčasu je bil izid 1:0, drugi polčas pa so bili Francozi popoln gospodar na igrišču. Za slovensko izbrano vrsto so igrali tudi Prekmurci Tio Cipot, Marcel Ratnik in Aljaž Antolin ter nekdanja igralca Mure Srdjan Kuzmič in Jan Djapo.

Selektorka ženske kadetske reprezentance U – 17 Tina Kelenberger je za dve prijateljski tekmi proti vrstnicam Srbije 15. septembra v Kozjem in 16. septembra v Čatežu izbrala seznam kandidatk, med katerimi so tudi igralke Mure None. Med kandidatkami so Teja Truntić, Lana Jakšič, Ana Marija Kršlin Stojić in Hana Serec. Slovenija bo v času od 9. do 15. oktobra igrala kvalifikacijske tekme proti Italiji, Škotski in Franciji.

V Gančanih je bilo zadnje kolo mednarodne strelske lige z malokalibrsko puško, kjer je sodelovalo 10 ekip. Na zadnji tekmi so moštveno zmagali Črenšovci pred Mursko Soboto in Coalom iz Petišovec. Posamično je med člani zmagal Ferenc Havasi iz Zalaegerszega, drugi je bil Janez Kelenc in tretji Tomaž Ciglar, oba iz Črenšovec. Med članicami je bila najnatančnejša Vesna Mele iz Ormoža, druga je bila Živa Zadravec iz Črenšovec. Končni vrstni tekmovanja po šestih tekmah je bil naslednji: zmagal je petišovski Coal pred Črenšovci in Zalaegerszegom, posamično pa Ferenc Havasi iz Zalaegerszega, drugi je bil Jože Kopinja in tretji Gabor Varga, oba iz Coala. Med članicami je zmagala Johanna Domjan pred Zoro Diano Toth, obe iz Gellenhaze, in Živo Zadravec iz Črenšovec.

Košarkarji Košarkarskega kluba Lindau iz Lendave so sodelovali v Murskem Središču na mednarodnem košarkarskem turnirju. Lendavčani so izgubili proti ekipi Mespo iz Škrinje z 51:37 in proti Rudarju iz Murskega Središča s 34:33. Prvo mesto je osvojila ekipa Mespo iz Škrinje, lendavski Lindau se je uvrstil na tretje mesto.