Šport, 8.9.23

today08.09.2023

Ozadje
AD

Slovenska nogometna reprezentanca je v Stožicah pred okrog 12.000 gledalci v peti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo premagala Severno Irsko z rezultatom 4:2 ob dveh zadetkih Andraža Šporarja ter enim Petra Stojanovića in Benjamina Šeška. Za slovensko reprezentanco je igral do 85. minuti tudi Erik Janža, nogometaš prekmurskih korenin, ki je v 48. minuti staknil poškodbo in nato vzdržal do 85. minute, ko ga je nasledil Jure Balkovec. Celo tekmo je igral tudi nekdanji igralec Mure Žan Karničnik. Naslednjo kvalifikacijsko tekmo bo Slovenija igrala v nedeljo v gosteh z reprezentanco San Marina.

Prvo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo leta 2025 pa je odigrala tudi reprezentanca Slovenije do 21 let in po preobratu premagala Bosno in Hercegovino z 2:1. Na gostovanju v Sarajevu sta za tri točke v razmaku štirih minut zadela Tjaš Begić in nekdanji Muraš Tio Cipot, Slovenci pa se bodo v ponedeljek v Kopru pomerili še s Francozi. Za Slovenijo sta igrala tudi Marcel Ratnik s Tišine ter povsem ob koncu tudi Aljaž Antolin iz Ižakovec.

V 3. kolu prve puconske lige v malem nogometu je vodilna Prosečka vas premagala Brezo v Brezovcih s 4:2, drugi Puževci so v gosteh premagali Sebeborce z 2:1, tretji na lestvici Pečarovci pa so premagali Košarovce s 5:4. V drugi puconski ligi so v 3. kolu vodilni Poznanovci premagali Dankovce s 5:1, druge na lestvici Legende iz Lemerja pa so v derbiju kola premagale tretje Šalamence s 4:2.

Začela se je pomurska liga upokojencev v vrtnem kegljanju. V prvem kolu je v moški konkurenci zmagalo Društvo upokojencev Črenšovci s 569. podrtimi keglji, posamično je bil najboljši Daniel Horvat iz Črenšovec, ki je podrl 133 kegljev. V ženski konkurenci so bili prav tako najboljši Črenšovci, ki so podrli 568 kegljev, posamično pa Ivanka Toplak iz Društva upokojencev Beltinci, ki je podrla 123 kegljev.

DU Moravske Toplice

Društvo upokojencev Bakovci v tem tednu praznuje teden športa, tako so že opravili tekmovanje v šahu, na katerem je sodelovalo 7 ekip. Zmagala je ekipa Društva upokojencev Murska Sobota za katero so nastopili: Boris Kovač, Štefan Režonja, Franc Vučko in Martin Kutoš z 21,5 točkami. Drugi so bili Radenčani s 14. točkami, tretje Kobilje s 12,5 in četrta Gornja Radgona z 10,5 točkami.

Prispeval: Tonček Gider