Mura Nona poražena v Evropi po 11-metrovkah

today07.09.2023

Ozadje
AD

Igralke Mure None so v soboški Fazaneriji včeraj izgubile polfinalno kvalifikacijsko tekmo svoje predtekmovalne skupine za ligo prvakinj proti gruzijski ekipi Samegrelo po 11 metrovkah s 5:4 in s tem zapravile možnosti za napredovanje. Tekma se je pred 500 gledalci v rednem delu končala z 0:0, tudi po podaljških 2 x 15 minut, pa je izid ostal nespremenjen 0:0. Tekmo so odločile šele enajstmetrovke, ki so jih gostje dobile po streljanju šestih serij. Domačinke so na tekmi kar trikrat zadele okvir vrat, pomagala pa jim ni niti številčna premoč, saj so gostje prejele dva rdeča kartona. Najprej v 85. in nato še v 96. minuti. Za Muro Nono so iz 11 metrovke zadele: Evelina Kos, Špela Kolbl, Nikolina Pavlišić in Tinkara Testen, neuspešni pa sta bili Lea Dolinar in v zadnji seriji še Brazilka Thalita Bomfim.

V soboto ob 16.30 bo v Murski Soboti tekma za prvo mesto med ekipo Samegrelo iz Gruzije in Apolonom iz Cipra, ki je v Radencih premagal makedonski Ljuboten kar z 9:0. Mura Nona bo v soboto ob 11. v Radencih igrala proti Makedonkam za 3. mesto.

Prispeval: Tonček Gider