Šport, 5.9.23

today05.09.2023

Ozadje
AD

Strelsko društvo Svečina je na Pragerskem pripravilo 33. državno strelsko prvenstvo s puško in pištolo na 50 metrov, kjer so pomurski strelci osvojili kar tri moštvene zmage, skupno pa še štiri posamične in dve moštveni medalji. Moštveno so strelci Turnišča v ležečem položaju z ekipo Robert Markoja, Leon Režonja in Primož Seršen postali državni prvaki, ista ekipa je zmagala tudi v trojnem položaju. S serijsko malokalibrsko puško so zmagali Črenšovci v postavi: Samuel Gruškovnjak, Luka Prša in Miha Halas. V posamični konkurenci je Robert Markoja osvojil drugi mesti v disciplini 50 leže in v trojnem položaju, kjer je bil tretji še Leon Režonja. S serijsko malokalibrsko puško je bil tretji Samuel Gruškovnjak. V moštveni konkurenci je v trojnem položaju Murska Sobota osvojila tretje mesto, s serijsko malokalibrsko puško pa so črenšovski strelci bili drugi.

Na vzletišču v Veržeju, kjer domuje Aeroklub Prlek iz Ljutomera, je bilo ob praznovanju 30-letnice tega aerokluba, tudi državno prvenstvo v letenju z ultralahkimi napravami. Na prvenstvu, kjer je sodelovalo 8 posadk iz petih klubov, je naslov državnega prvaka osvojila dvojica: Slavko Pesrl – Tomaž Gajser iz Aerokluba Prlek, med ostalimi pomurskimi piloti sta bila četrta Dušan Fister in Jernej Jurhar, peta pa Rajko Grčar in Jože Velnar, oba iz Aerokluba Murska Sobota. Med tekmovanjem so počastili tudi spomin na preminula pilota Aljaža Cafa in Jožeta Gajserja.

V Moravskih Toplicah je 105 kolesarjev iz Avstrije in Slovenije sodelovalo na 28. kolesarskem maratonu po Občini Moravske Toplice. Najbolj številčna ekipa je bila iz dobrovniškega Ocean Orhidsa s 15-imi kolesarji, najstarejša udeleženka pa 85-letna Anica Kuferšin iz Sebeborec. Na najdaljši progi dolgi 44 km je bila najhitrejša Mateja Rems iz Šulinec in med člani Tristan Ketiš iz Kolesarskega kluba Tropvci. Na krajši, 22 km dolgi progi, sta v cilj prva prikolesarila Lidija Vastič s Ptuja in Robi Ferčak iz Gomilic.

Ob 100 letnici Šahovskega kluba Ottakring v Avstriji je na enotedenskem šahovskem turnirju med 130 šahisti iz 27 držav sodelovala Barbara Skuhala iz Ljutomera, članica mariborskega Poligrama. Absolutno je Skuhala zasedla 16. mesto, posamično v ženski konkurenci pa prvo mesto. Član Šahovskega društva Pomgrad iz Sobote Martin Mohar je zasedel 71. mesto med 130.šahisti.